Квітневі новації: що і для кого змінюється?

10 важливих змін (податкових і не тільки), які наберуть чинності у квітні 2016 року

1) З 1 квітня — нова форма податкової накладної.

Що і як змінилося у новій формі та Порядку її заповнення (практичні приклади, зразки заповнення) читайте в аналітичній статті від редакції. Рекомендуємо також переглянути відеоогляд від податківців на цю тему.

Разом з формою податкової накладної змінив своє «обличчя» і розрахунок коригування до неї. Які нюанси слід тримати в полі зору, щоби правильно оформлювати розрахунки з 1 квітня 2016 року.

Зверніть увагу, що з 01.04.2016 р. податкові накладні та/або розрахунки коригування підлягають реєстрації в ЄРПН за новою формою незалежно від дати їх складання: до 01.04.2016 чи після 01.04.2016 (за умови дотримання інших вимог щодо реєстрації в ЄРПН). Таке роз’яснення надала ще 24 березня ДФСУ.

2) 31 березня закінчився перехідний період для реєстрації акцизних накладних. Таким чином, з 1 квітня 2016 року реєстрація акцизних накладних/розрахунків коригування здійснюватиметься з урахуванням усіх вимог, встановлених Податковим кодексом, у тому числі щодо відповідальності платників за порушення порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких акцизних накладних в ЄРАН (ст. 120-2 ПКУ).

При цьому, будь-яких додаткових дій для переходу до загального режиму реєстрації акцизних накладних законодавством не передбачено, — зауважуть податківці.

Звертаємо увагу, що наказ Мінфіну, яким затверджено форми заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, зараз знаходиться на реєстрації у Міністерстві юстиції (Наказ Мінфіну від 25.02.2016 р. № 218). Про появу тексту цього Наказу повідомимо додатково.

3) З 1 квітня митні декларації оформлятимуться за оновленими класифікаторами.

Набирають чинності зміни до деяких відомчих класифікаторів інформації з питань державної митної справи, які використовуються у процесі оформлення митних декларацій.

4) З 1 квітня чинний Закон України від 04.02.2016 № 994-VIII «Про внесення зміни до Митного кодексу України щодо створення передумов для нової моделі ринку природного газу».

Законом, зокрема, передбачено надання замовникам послуги з переміщення природного газу (бекхол). Митне оформлення природного газу, переміщеного трубопровідним транспортом через митний кордон України, здійснюватиметься тепер на підставі даних актів приймання-передачі природного газу між сторонами ЗЕД-договорів (контрактів) та оперативного балансового рахунку за звітний період. Саме в цьому документі відображатимуться обсяги балансування природного газу за звітний період за кожним пунктом приймання-передачі газу. Відповідальність за декларування обсягів природного газу за операціями бекхолу нестиме декларант. Органи доходів і зборів не відшкодовуватимуть будь-які майнові претензії осіб, які мають повноваження стосовно відповідних обсягів природного газу.

5) 1 квітня набрала чинності нова Інструкція з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення.

6) З 1 квітня 2016 року вводиться в дію Закон про публічні закупівлі для центральних органів виконавчої влади та замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання.

Звернемо увагу, що днями також затверджено:

  • форми документів у сфері публічних закупівель (Наказ Мінекономрозвитку від 22.03.2016 р. №490);
  • Порядок визначення предмета закупівлі (Наказ Мінекономрозвитку від 17.03.2016 р. №454);
  • Порядок розміщення інформації про публічні закупівлі (Наказ Мінекономрозвитку від 18.03.2016 р. №477)

7) 5 квітня наберуть чинності Акт інвентаризації обсягів залишку пального та Порядок його заповнення і подання.

8) 22 квітня набере чинності наказ Мінфіну, яким затверджено форми звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядки їх заповнення.

Усього таких форм є сім: №1-РС, №2-РС, №3-РС, №1-ОА, №1-ОТ, №1-РА, №1-РТ. Уперше звітувати за новими формами слід буде за квітень (у травні до 10 числа).

9) З 24 квітня — нові форми обліку та подання інформації, пов’язаної зі здійсненням фінмоніторингу (Наказ Мінфіну від 29.01.2016 р. №24 )

10) З квітня місцеві ради самостійно реєструватимуть осіб за місцем проживання.

4 квітня 2016 року набирає чинності частина норм Закону №888-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг». З огляду на це, Кабмін затвердив Правила реєстрації місця проживання та Порядок передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *